Gdańsk Zaspa – dzielnica murali
z drona

Projektowana jako nowoczesne założenie urbanistyczne stała się blokowiskiem. Ściany budynków wykorzystano jednak jako nośniki wielkoformatowych prac malarskich. Dzisiaj Zaspa to także wspaniała galeria malarstwa monumentalnego.

0
tysięcy mieszkańców

Dzielnica została rozplanowana na kształt plastrów miodu. Bloki mieszkalne w układach heksagonalnych są zróżnicowane pod względem wysokości i długości.

0
hekatarów

Dzielnica Zaspa położona jest w północnej części miasta, pomiędzy Wrzeszczem, Przymorzem a Brzeźnem.

0
Murali

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego to 59 wielkoformatowych murali na ścianach szczytowych bloków oraz 19 aranżacji wejść do klatek schodowych.

Murale
Na gdańskiej Zaspie znajduje się 60 murali wielkoformatowych oraz wiele mniejszych prac, np. na wejściach do klatek schodowych. Murale na Zaspie powstawały od 1997 roku w ramach takich projektów jak: Festiwal Monumental Art i Gdańska Szkoła Muralu.
Image is not available
Latanie nad Zaspą
Image is not available
dronem nad Zaspą

Fotografowanie murali przy pomocy drona na Zaspie nie należy do łatwych zadań ze względu na przeciągi między ciasno sąsiadującymi blokami. Uważać też trzeba na mewy, których nie odstrasza hałas silników i oświetlenie drona.

Image is not available
Lotnisko Gdańsk Wrzeszcz

W latach 1919-1974 na terenie obecnego osiedla istniało lotnisko. Pozostałości pasa startowego do dziś przecinają zabudowę dzielnicy.

Image is not available
Strefa Ctr

Dzielnica Zaspa znajduje się w strefie kontrolowanej Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Loty dronem w tej strefie muszą być koordynowane z PAŻP i kontrolerem lotniska.

Arrow
Arrow

Slider

Zobacz także inne zdjęcia Gdańska wykonane przy pomocy drona oraz murale w Warszawie sfotografowane przy pomody drona. Regularnie publikowane zdjęcia z lotu ptaka znajdziesz na profilach na Facebooku oraz na Instagramie.

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 9:34 pm 13 listopada 2017
  Marta z Zaspy
  Author

  Najfajniejsze murale są właśnie na Zaspie. Cały świat przyjeżdża je do nas oglądać.

 • Harvey Specter
  Posted at 11:12 pm 25 grudnia 2017
  Jola Ha
  Author

  Murale w Gdańsku są wspaniałe!

 • Dodaj komentarz

  Możesz korzystać ze znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>