W najbliższy czwartek do Polski przyleci po raz pierwszy Boeing 787 Dreamliner. Tłum pod płotem lotniska w Warszawie będzie zapewne podobny o tego, który witał Airbusa A380 trzy miesiące temu. Samolot przyleci bezpośrednio z Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Paryżu. Impreza odbywa się na lotnisku Le Bourget, na którym znajduje się najstarsze na świecie muzeum lotnictwa i kosmonautyki (Musée de l’Air et de l’Espace).
Kilka dni temu miałem okazję je zwiedzić .

Le Bourget

Wizyta na pokładzie i w kokpicie takich maszyn jak Concorde, Boeing 747-100, Douglas C-47A i wielu innych to spora frajda, a wystawa obejmuje tysiące eksponatów bardziej (np. rakieta Ariane) lub mniej (np. samolot braci Wright z1908 r.) nowoczesnych.

Warszawskie Lotnisko im. Chopina odwiedziłem w niedzielę w tak niedostępnych zwykle miejscach jak próg pasa 33, krzyżówka pasów startowych, płyta postojowa i strażnica Lotniskowej Straży Pożarnej.

Sezon należy uznać za otwarty.

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz

Możesz korzystać ze znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>