Budowę klasycystycznego pałacu w Młochowie w 1807 roku według projektu Jakuba Kubickiego, znanego między innymi z zaprojektowania warszawskiego Belwederu, Arkad na skarpie Zamku Królewskiego w Warszawie i wielu pałaców i świątyń.
W ramach kompleksu parkowego zbudowano także wozownię, oficynę i oranżerię, w której obecnie mieści się kaplica świętego Michała Archanioła parafii prowadzonej przez Michalitów.

W 1910 roku zespół pałacowo-parkowy przejęła rodzina Radziwiłłów, której służył jako letnia rezydencja. Pałac spalono podczas I wojny światowej przez stacjonujących tu Rosjan. W czasach PRL służył początkowo jako przedszkole i sierociniec, a następnie przejmowany był kolejno przez Państwowy Instytut Hodowli Ziemniaka oraz Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. Z początkiem XXI wieku odrestaurowano i udostępniono mieszkańcom park przejęty przez gminę Nadarzyn.

Pałac w Młochowie

Młochów - pałac

Park przy pałacu w Młochowie został zaprojektowany przez Waleriana Kronenberga, twórcy około 300 ogrodów i parków w Polsce.

Park Młochów

Park Młochowski

Park w Młochowie

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz

Możesz korzystać ze znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>