Publikacja jest częścią serwisu szewo.com.

Książka

Ostatnie zmodyfikowane artykuły:
Wtłoczyć eter do sieci
Co się komu wydaje
Red Button
Spis treści
Proporcje obrazuOstatnie hasła w słowniku:
red button
daypart
TSL
usługi nieliniowe
webcastingOstatnie komentarze:
esha do Proporcje obrazu
z dnia 27-11-2009, 9:49:
Czy nie odnosimy wrazenia, ze obraz KOŁA w 16:9 jest zniekształcony? (= elipsa)....

dariusz jaku do Paweł Kukiz i Piersi
z dnia 9-10-2009, 14:53:
czesc pawel . uwazam ze nic lepszego w polskiej muzyce nie moglo nas spotkac jak ty i zespol piersi ...

filip .wp.pl do Paweł Kukiz i Piersi
z dnia 16-9-2009, 22:58:
kukiz i piersi mają teksty że niektórzy mogliby im po zazdrościc za to ich CHWALMY!!!!!!!!...

Red Button

Telewizja Interaktywna: Coś więcej niż ruchomy obraz : Red Button
Ostatnia modyfikacja: 2008/2/23, 14:07Głównie w Wielkiej Brytanii, ale także między innymi w Australii i Malezji, usługi telewizji interaktywnej, jako rozszerzenia telewizji cyfrowej, zyskały popularność wśród użytkowników jako tzw. funkcjonalności red button.

W czasie emisji programu telewizyjnego pojawienie się dodatkowego oznaczenia graficznego symbolizuje dostępność dodatkowych opcji. Dostęp do nich możliwy jest za pomocą specjalnego przycisku pilota sterującego urządzeniem set-top box, najczęściej w kolorze czerwonym. Promocja usług interaktywnych często staje się elementem samego programu, np. poprzez zachęty prowadzących (ang. press the red button).

Usługi interaktywne dostępne poprzez red button najczęściej oferują skojarzone z nadawanym programem dodatkowe treści - np. aktualności, prognoza pogody, wiadomości sportowe.

Red button wykorzystywany jest także jako narzędzie umożliwiające sprawną nawigację wśród oferowanych kanałów telewizji cyfrowej, np. podczas imprez sportowych, gdy różne wydarzenia odbywają się równolegle w wielu miejscach lub mogą być obserwowane z różnych kamer. Aplikacje tego typu zdobyły szczególną popularność podczas piłkarskich Mistrzostw Europy w 2004 roku i późniejszych Mistrzostw Świata w 2006 roku.

Poprzez kanał zwrotny red button może być wykorzystywany jako narzędzie głosowań i ankiet, co na szeroką skalę zostało zapoczątkowane na wyspach brytyjskich programie Pop Idol w 2003.

Kampanie stacji telewizyjnych, promujących usługi red button m.in. w programach o największej oglądalności zapewniły dużą popularność dodatkowych usług interaktywnych. Jako anegdoty należy traktować opowieści o spadku oglądalności stacji telewizyjnych, które uruchomiły usługi red button. Komunikaty zachęcające do skorzystania z czerwonego przycisku (ang. press the red button) miały według nich zachęcać do wyłączenia telewizora, do czego służy inny, najczęściej także czerwony, przycisk na pilocie.


Dodaj komentarz

Imię, nazwisko, login, cokolwiek
E-mail (opcja, będzie prezentowany bezpiecznie)
WWW (opcja, na początku dodaj http://)
Treść komentarza:


Marek, 195.248.240.12
z dnia 25-12-2008, godz.: 9:10

Przyszłość jest w Internecie. Nawet tam, gdzie red button się jakoś rozpowszechnił, większego segmentu już nie zdobędzie.