Śmierć bloku reklamowego

Telewizja Interaktywna: Reklama : Śmierć bloku reklamowego
Ostatnia modyfikacja: 2006/7/9, 19:31Przerywające program rozpoczęcie bloku reklamowego to najczęściej moment, w którym widz – wyrwany z dotychczasowego rytmu odbioru – podejmuje działanie. Może to być decyzja o wyłączeniu odbiornika, wyjściu do kuchni lub toalety. Najczęściej jednak – z wykorzystaniem pilota – rozpoczyna się wędrówka po kanałach. Czasem chodzi o zwykłe przeczekanie kilku minut pasma reklamowego, ale zdarza się, że widz nie wraca już do oglądania poprzedniego kanału. Nadawca traci widza, reklamodawca potencjalnego klienta.

Nowe urządzenia i usługi – jak na przykład PVR – sprawiają, że omijanie bloków reklamowych będzie jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo zmiana modelu oglądania telewizji i wzrastająca popularność usług telewizji na żądanie sprawiają, że klasyczne pasma reklamowe będą nośnikiem coraz mniej skutecznym.

Nie oznacza to jednak końca obecności reklam w mediach elektronicznych – głównego źródła ich finansowania. Gruntownie zmieni się natomiast się rynek – rozpowszechnią się nowe formy reklamowe, zaawansowane możliwości targetowania (kierowania treści do odpowiedniej grupy docelowej) i pomiaru skuteczności.


Dodaj komentarz

Imię, nazwisko, login, cokolwiek
E-mail (opcja, będzie prezentowany bezpiecznie)
WWW (opcja, na początku dodaj http://)
Treść komentarza:


Wanda, apn-77-114-65-20.gprs.plus.pl
z dnia 8-9-2007, godz.: 20:02

Juz teraz w tv coraz wieksza role odgrywa product placement. Zmiany.