Studium przypadku

Telewizja Interaktywna: Studium przypadku
Ostatnia modyfikacja: 2006/7/9, 22:18Verba docent, exempla trahunt.
przysłowie łacińskie

W tym rozdziale przedstawiono projekty, które były udziałem autora na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wybrane przykłady ilustrują różne zagadnienia: rozwijającą się technologię, nowe formy programowe, zmiany zachowań użytkowników - widzów.

Działające w sposób legalny i wykorzystujące profesjonalną infrastrukturę techniczną internetowe rozgłośnie radiowe, powstałe w 1999 roku, warto zaprezentować jako pierwsze sposoby wykorzystywania technologii szerokopasmowych do transmisji danych multimedialnych.

Dwumiesięczną transmisję z domu Pawła Kukiza w 2000 roku warto zaprezentować jako pierwszy w Polsce projekt integrujący na tak szeroką skalę możliwości przesyłu obrazu i dźwięku z możliwością kanału zwrotnego - w formie rozmowy artysty z widzami.

Przystanek Woodstock stanowi przykład profesjonalengo wykorzystania Internetu jako alternatywnego sposobu dostarczania przekazu telewizyjnego do widzów. IX edycja tej imprezy z 2003 roku to pierwsza w Polsce tego typu bezpośrednia transmisja na urządzenia mobilne.

Przekaz z turnieju teniswego J&S Cup z 2005 roku ilustruje przewagę dystrybucji treści z wykorzystaniem protokołów internetowych nad klasyczną telewizją. Po raz pierwszy zaoferowano widzom dostęp do transmisji z imprezy sportowej tak dużej rangi i możliwość wyboru oglądanego kortu i kamery.

Realizacja programu Forum jest przykładem w jaki sposób media interaktywne mogą wpływać na zmiany formuły klasycznych programów antenowych.

Transmisja XX Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie z 2006 roku dowodzi, że Internet jest idealnym miejscem dla realizacji przedsięwzięć o charakterze telewizyjnym.

Symptomem zmian zachodzących w przemyśle filmowym jest pierwsza jednoczesna premiera filmu w kinie i Internecie. Za obejrzenie nagradzanego na festiwalach filmu pt. Oda do radości więcej osób zapłaciło za pomocą usługi premium SMS i kart kredytowych niż w kasach kin.


Dodaj komentarz

Imię, nazwisko, login, cokolwiek
E-mail (opcja, będzie prezentowany bezpiecznie)
WWW (opcja, na początku dodaj http://)
Treść komentarza: