W 2001 roku transmisję Przystanku Woodstock realizowała firma Polska Online, korzystając z know-how i serwerów Internetowej Platformy Nadawczej, którą się zajmowałem.
W roku 2002 przedsięwzięcie realizowałem w duńskiej firmie TDC Internet, a kolejne dwa lata 2003-2004 z firmą Noria.

W 2003 roku do trwającego podczas transmisji z Przystanku czata internetowego logowało się 4505 osób.
Z uruchomionej w pobliżu sceny kawiarenki internetowej skorzystało ponad 3200 osób, które przeglądnęły 190 tysięcy stron i wysłały 6800 listów poczty elektronicznej.

Przystanek Woodstock

Telewizja Interaktywna: Studium przypadku : Przystanek Woodstock
Ostatnia modyfikacja: 2020/3/13, 22:39Przystanek Woodstock to coroczna letnia impreza Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z której przekaz jest udostępniany w Internecie od 2001 roku. Sposób realizacji transmisji w kolejnych latach ilustruje szybki rozwój technologii, a rosnące z roku na rok statystyki oglądalności odpowiadają lawinowemu wzrostowi liczby użytkowników sieci w Polsce.

Najbardziej innowacyjna transmisja została zrealizowana w 2003 roku z IX edycji festiwalu, która odbyła się w Żarach.

Użytkownikom zaoferowano transmisję telewizyjną – przygotowywaną na za pomocą profesjonalnego, wielokamerowego wozu transmisyjnego. Cyfryzowany na miejscu sygnał był dystrybuowany poprzez serwery zlokalizowane w Polsce, a także serwery firmy RealNetworks rozmieszczone w Europie Zachodniej. Dodatkowo – pierwszy raz na polskim rynku – udostępniono transmisję w wersji dla urządzeń mobilnych za pośrednictwem platformy RealOne.

Na czas imprezy uruchomiono także radio internetowe, adresowane m.in. do posiadaczy łącz gorszej jakości, które nie pozwalały na odbiór bardziej wymagającej transmisji obrazu.

Przekaz został włączony do oferty programowej RealGuide – serwisu multimedialnego firmy RealNetworks – a Przystanek Woodstock był wydarzeniem dnia w europejskiej wersji serwisu.

IX Przystanek Woodstock w sieci oglądali użytkownicy łączący się z 90 tysięcy różnych lokalizacji sieci. Internauci powiększyli grono odbiorców muzyki festiwalowej obecnych na miejscu, szacowane przez różne źródła na 300-500 tysięcy osób.


Dodaj komentarz

Imię, nazwisko, login, cokolwiek
E-mail (opcja, będzie prezentowany bezpiecznie)
WWW (opcja, na początku dodaj http://)
Treść komentarza:


ludwika, ludwika21152 [AT] wp.pl
z dnia 2-2-2007, godz.: 18:22

na tej imrezie bylam 6 razy jesli ktos nigdy nie byl to pakowac manatki a jesli ktos byl wroci ja w tym roku niestety nie moge jestem daleko zalamka