Pracująca w pełnym trybie 1080p HD kamera GoPro HD Hero ma rozmiary nieco grubszego pudełka od zapałek. Kręci filmy i robi zdjęcia w warunkach niedostępnych dla innych urządzeń. Jest wodoodporna i dobrze znosi wstrząsy. Ze względu na niewielkie rozmiary i znikomą wagę możną ją montować do karoserii samochodu, ramy roweru, modelu RC, kasku lub ubrania.

Brzmi to wszystko trochę jak reklama, ale efekty osiągane HD Hero są trudne do powielenie przy pomocy aparatów cyfrowych i kamer, które najczęściej używamy. Poniższy materiał zestawia HD Hero z kamerą Canon XH-A1 – ponad dziesięciokrotnie droższym urządzeniem. Film trzeba traktować z pewnym przymrużeniem oka, ale coś w tym jest…

Poniżej pierwsze próbki, choć wykonane w nie najlepszym oświetleniu, na basenie, podczas jazdy samochodem i zabawy modelami RC (wieczorową porą).

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 6:01 am 5 maja 2010
  czar
  Author

  no jasne – ciekawe, ze nigdy do glowy ci nie przyszlo porownac lustrzanki nikona do aparatu z Nokii 🙂

 • Harvey Specter
  Posted at 8:35 am 5 maja 2010
  szewo
  Author

  Przecież pełno jest takich porównań 🙂
  Porównanie ze sprzętem Canona to raczej taka ciekawostka tylko, nie traktowałbym tego zbyt poważnie.

 • Harvey Specter
  Posted at 6:04 pm 12 maja 2010
  żuk
  Author

  Witam,
  Panie Andrzeju – GoPro Hero faktycznie jest doskonałym urządzeniem, posiadam wersję Surf z racji swoich zainteresowań i sprawdza się doskonale.
  Zacząłem jednak szukać możliwości złapania akcji na wodzie z góry i tak trafiłem na Pańską stronę o fotografii z latawcami!
  Czy może mi Pan polecić jakiś konkretny model latawca do którego mógłbym podpinać GP Hero w raczej silnym wietrze – pow 5Bft ?
  Z racji szerokiego kąta byłoby super, gdyby latawiec był stabilny z krótkimi linkami ~10-15m.
  Z góry dzięki za pomoc – na pewno dam znać jakie efekty.
  Pozdrawiam

 • Harvey Specter
  Posted at 8:25 pm 13 maja 2010
  szewo
  Author

  >> żuk: do silniejszych wiatrów najlepiej jakiś flowform – czyli kawałek materiału bez żadnych ramek – lub Rokkaku (np. stąd: http://www.kapshop.com/index.php?cPath=3_55_45 ). Latający wysoko latawiec z podpiętą znacznie niżej tak lekką kamerką zapewni duże bezpieczeństwo i stabilność

 • Harvey Specter
  Posted at 10:18 pm 25 maja 2010
  Netopelek210
  Author

  Latam z napędem na paralotni. Poszukuję za rozsądną cenę kamerę z dobrą stabilizacją do kręcenia filmów w trakcie lotu. Proszę o radę przed zakupem.

 • Harvey Specter
  Posted at 7:22 pm 27 maja 2010
  szewo
  Author

  >>netopelek: GoPro stabilizacji (w rozumieniu takim jak ta obecna w aparatach cyfrowych) nie ma. Zobacz na stronie producenta: moim zdaniem wiele zależy od tego, w która stronę zamierzasz skierować obiektyw – krajobrazy czy na siebie 🙂

 • Dodaj komentarz