Zapisz się na newsletter z powiadomieniami o nowych artykułach!
W nagrodę otrzymasz dostęp do zestawu tapet na pulpit.

Kocham tę robotę

Andrzej SzewczykNazywam się Andrzej Szewczyk. Niskie loty, ostre zdjęcia – głównie o tym jest ten blog. Podróże, fotografia i lotnictwo to zainteresowania, które się świetnie uzupełniają.

Zawodowo zajmuję się czymś nie mniej fascynującym. Pracowałem dla świetnych firm i to się nie zmienia – więcej informacji znajdziesz w moim profilu w serwisie linkedIn. Tam też czasem coś publikuję w tematyce nowych technologii i fintech, na przykład:

 • Hollywood movies every project manager should watch
 • The end of fintech as we know it
 • Even with Revolut you can’t travel for free
 • Napisałem sporo artykułów do magazynów i serwisów branżowych (Marketing&More, Press, Miesięcznik BANK, Magazyn Internet, Magazyn WWW, PCkurier, mediarun), współpracowałem jako ekspert z Polskim Radiem i telewizjami (Telewizja Polska, TVN), przytrafiły mi się dwie książki (Google dla praktyków, Telewizja interaktywna). Bywam na konferencjach – najczęściej słucham, rzadziej coś mówię.

  Moje zdjęcia można znaleźć w kilku przewodnikach turystycznych (Wydawnictwo Pascal), podręcznikach, prasie i magazynach (gazeta.pl, Wyborcza, whiteMAD), a filmy wykorzystują telewizje (Telewizja Polska, TVN). Fotografie z drona na bieżąco można śledzić na instagramie szewocom, nie koniecznie z drona tutaj. Niektóre zdjęcia możesz zamówić wydrukowane na metalu w serwisie displate. Całość prowizji przekażę Fundacji Mam Marzenie.

  Zbudowałem, rozpędziłem i zlikwidowałem kilka poczytnych serwisów internetowych i blogów (Waldemar – wybrany później blogiem roku 2005, pasimito – jeden z pierwszych w Polsce serwisów wypełnionych w całości treścią pozyskaną od użytkowników, chevo DHTML site – przejęty następnie przez Wydawnictwo HELION).

  Podróżuję, mam akwarium, latam dronami, biegam, robię zdjęcia samolotom i uczę się latać.

  Skontaktować możesz się ze mną tutaj.