Kocham tę robotę

Andrzej SzewczykNazywam się Andrzej Szewczyk.
Podróże, lotnictwo i fotografia to zainteresowania, które się świetnie uzupełniają. Ten blog jest głównie o tym.

Znajdziesz tu relacje z wielu podróży, jak ta do USA z dziećmi, kamperem do Norwegii czy na Islandię z dronem. Są też wpisy prezentujące zdjęcia wykonane przy pomocy drona z różnych miejsc, jak Kolumna Zygmunta w Warszawie i Zaspa – dzielnica murali w Gdańsku.

Są opowieści związanych z lotnictwem, na przykład jak rozpoznać samolot, Katastrofa samolotu Kopernik czy odpowiedź na pytanie dlaczego w samolotach montowane są popielniczki.

Z różnych powodów historycznych zachowały się także teksty od czapy, na przykład przepis na pizzę (bo zebrał kilka tysięcy pozytywnych komentarzy), jak rzeźbić w dyni na Halloween (bo szukam tego co roku) i wyliczenie, jakie jest prawdopodobieństwo wygranej w Lotto (bo nadzieja umiera ostatnia).

Andrzej Szewczyk, szewoZawodowo zajmuję się czymś nie mniej fascynującym. Od ponad dwudziestu lat zajmuję się przedsięwzięciami łączącymi najnowocześniejsze technologie, kreację i biznes. Uczestniczyłem w wielu fantastycznych i nowatorskich projektach, pracując dla świetnych firm i to się nie zmienia.

Więcej informacji znajdziesz w moim profilu w serwisie linkedIn. Tam też czasem coś publikuję w tematyce nowych technologii i fintech, na przykład: Hollywood movies every project manager should watch, The end of fintech as we know it i Even with Revolut you can’t travel for free.

Napisałem sporo artykułów do magazynów i serwisów branżowych (Marketing&More, Press, Miesięcznik BANK, Magazyn Internet, Magazyn WWW, PCkurier, mediarun), współpracowałem jako ekspert z Polskim Radiem i telewizjami (Telewizja Polska, TVN), przytrafiły mi się dwie książki (Google dla praktyków, Telewizja interaktywna). Bywam na konferencjach – czasem słucham, czasem mówię.

Moje zdjęcia można znaleźć w kilku przewodnikach turystycznych (Wydawnictwo Pascal), podręcznikach, prasie i magazynach (gazeta.pl, Wyborcza, whiteMAD), a filmy wykorzystują telewizje (Telewizja Polska, TVN). Fotografie z drona na bieżąco można śledzić na moim pierwszym profilu na instagramie, a zdjęcia inne na drugim. Niektóre zdjęcia możesz zamówić wydrukowane na metalu w serwisie displate. Całość prowizji przekażę Fundacji Mam Marzenie.

Zbudowałem, rozpędziłem i zlikwidowałem kilka poczytnych serwisów internetowych i blogów (Waldemar – wybrany później blogiem roku 2005, pasimito – jeden z pierwszych w Polsce serwisów wypełnionych w całości treścią pozyskaną od użytkowników, chevo DHTML site – przejęty następnie przez Wydawnictwo HELION).

Podróżuję, mam akwarium, latam dronami, biegam, robię zdjęcia samolotom i uczę się latać.

Skontaktować możesz się ze mną tutaj.


Comments are closed.