Ja, ja, ja

by szewo

Kocham tę robotę

Andrzej SzewczykNazywam się Andrzej Szewczyk.
Podróże, lotnictwo i fotografia to zainteresowania, które się świetnie uzupełniają. Ten blog jest głównie o tym.

Znajdziesz tu sporo relacji podróży. Są też wpisy prezentujące zdjęcia miejsc, które znamy, ale z innej, dronowejperspektywy.

Z różnych powodów historycznych zachowały się także teksty od czapy, na przykład przepis na pizzę (bo zebrał kilka tysięcy pozytywnych komentarzy), jak rzeźbić w dyni na Halloween (bo szukam tego co roku).

Andrzej Szewczyk, szewoZawodowo zajmuję się czymś nie mniej fascynującym. Od ponad dwudziestu lat ćwierć wieku (tak jest bardziej dramatycznie) zajmuję się przedsięwzięciami łączącymi najnowocześniejsze technologie, kreację i biznes. Uczestniczyłem w wielu fantastycznych i nowatorskich projektach, pracując dla świetnych firm. I to się nie zmienia.

Więcej informacji znajdziesz w moim profilu w serwisie linkedIn. Tam też czasem coś publikuję w tematyce nowych technologii i fintech.

Napisałem sporo artykułów do magazynów i serwisów branżowych (Marketing&More, Press, Miesięcznik BANK, Magazyn Internet, Magazyn WWW, PCkurier, mediarun), współpracowałem jako ekspert z Polskim Radiem i telewizjami (Telewizja Polska, TVN), przytrafiły mi się dwie książki (Google dla praktyków, Telewizja interaktywna). Bywam na konferencjach – czasem słucham, czasem mówię.

Moje zdjęcia można znaleźć w kilku przewodnikach turystycznych (Wydawnictwo Pascal), podręcznikach, prasie i magazynach (gazeta.pl, Wyborcza, whiteMAD), a filmy wykorzystują telewizje (Discovery, Telewizja Polska, TVN). Fotografie z drona na bieżąco można śledzić na na instagramie

Zbudowałem, rozpędziłem i zlikwidowałem kilka poczytnych serwisów internetowych i blogów (Waldemar – wybrany później blogiem roku 2005, pasimito – jeden z pierwszych w Polsce serwisów wypełnionych w całości treścią pozyskaną od użytkowników, chevo DHTML site – przejęty następnie przez Wydawnictwo HELION).

Skontaktować możesz się ze mną tutaj.