Publikowane treści stanowią chronioną prawem autorskim moją własność. Ewentualne cytowanie materiałów innych autorów, prezentowanie znaków identyfikacyjnych firm i instytucji oraz ich logotypów stanowi potwierdzenie ich wysokiej jakości. Materiały obce są prezentowane w dobrej wierze jako ilustracja omawianych zagadnień.
Treści publikowane przez użytkowników w formie komentarzy wyrażają jedynie ich opinię. Nie ponoszę za nie odpowiedzialności, zachowując prawo do moderacji. W znakomitej większości przechowuję pliki źródłowe wszystkich zdjęć w wysokiej rozdzielczości.
W przypadku wszelkich wątpliwości związanych z warunkami korzystania proszę o kontakt.

Korzystanie w celach niekomercyjnych

Autorów blogów, stron prywatnych i innych niekomerycjnych zachęcam do powoływania się na treści, cytowania i umieszczania odwołań w dowolnej formie, na przykład:

Informacja pochodzi z serwisu <a href="https://szewo.com/">Andrzeja Szewczyka</a>

Za każdym razem będę wdzięczny za informację o takim odwołaniu.

Korzystanie w celach komercyjnych

Jakiekolwiek treści mojego autorstwa – artykuły, zdjęcia, programy i skrypty – mogą być publikowane poza witryną szewo.com, w miejscu, którego charakter może zostać uznane za komercyjny, wyłącznie za moją zgodą. Częstym argumentem – który zazwyczaj mnie przekonuje – jest okazanie dowodu wpłaty uczciwej kwoty np. na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci. Nie zmuszam nikogo do dobroczynności, ale taka forma zapłaty za moją pracę czasem jest dla mnie wygodna.