Zdjęcia murali poniżej wykonano z powietrza przy pomocy drona.

Mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego na ścianie budynku Spark na tzw. wolskim serku, u zbiegu Alei Solidarności i ulicy Okopowej.
Spark

Mural przy ul. Żelaznej na przentujący charakterystyczne miejsca dzielnicy Wola.
Mural - Moda na Wolę

Mural Kogucie jajo na kamienicy przy ul. Racławickiej na Mokotowie, autorstwa Dome, artysty z Niemiec, który przyjechał do Polski na zaproszenie festiwalu Street Art Doping.
Mural przy Racałwickiej

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow

Mural Fundacji Rak’n’Roll przy ul. Wroniej na warszawskiej Woli symbolizujący wsparcie dla wszystkich kobiet, które będąc w ciąży przechodziły lub przechodzą przez raka.
Rak&Roll

Kamienica przy ul. Waliców 14 w Warszawie zbudowana została w XIX wieku. W czasie okupacji niemieckiej od listopada 1940 do sierpnia 1942 znajdowała się na terenie getta warszawskiego. W maju 2009 na ścianie kamienicy od strony ul. Grzybowskiej powstał mural według pomysłu Wiktora Malinowskiego.

Kamienico

Mural przy ulicy Płockiej na Woli upamiętnia cywili, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. W sylwetkę powstańca wkomponowano sceny z życia codziennego powstańczej Warszawy.

Mural na Płockiej

Mural Dziura w całym autorstwa niemieckiego artysty znanego jako 1010 na ścianie kamienicy przy ul. Mackiewicza 1 w Warszawie na Pradze powstał w ramach festiwalu Street Art Doping w 2015 roku.
Mural Dziura w całym

Mural Plac zabaw w Warszawie przy ul. Stalowej 41 powstał w ramach festiwalu Street Art Doping, którego organizatorem jest Fundacja Do Dzieła! Autorem jest Ernest Zacharevic z Litwy.
Mural Plac zabaw

Mural Ania powstał na potrzeby produkcji reklamy McDonalds’a (zobacz tutaj) w Warszawie przy ul. Stalowej 50.
Mural Ania

Mural 1943 Zbrodnia Wołyńska Prawda i Pamięć na Woli przy ul. Młynarskiej powstał w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, podczas której w latach 1943-44 z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło około 100 tysięcy Polaków.
1943. Zbrodnia Wołyńska Prawda i Pamięć.

Człowieczy los to mural namalowany przez grupy Twożywo z Polski i Farbfieber z Niemiec przy ul. Radzymińskiej 150 na Targówku w Warszawie.
Człowieczy los

W kwietniu 1976 roku David Bowie podczas wizyty w Warszawie odwiedził między innymi okolice placu Wilsona, gdzie kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Rok później powstał utwór Warszawa, który znalazł się na nagrywaną w Berlinie płytę Low. Na pamiątkę tej wizyty powstał mural na bloku przy ul. Marii Kazimiery.
Mural David Bowie

Postać Stanisława Anioła z serialu Alternatywy 4, w którego wcielił się Roman Wilhelmi zdobi ścianę bloku przy ul. Kazury na warszawskim Ursynowie.
Stanisław Anioł Stróż

Mural Warsaw Fight Club irlandzkiego artysty Conora Harrington powstał w ramach siódmej edycji festiwalu Street Art Doping na ścianie budynku przy ul. Środkowej.
Warsaw Fight Club

Warszawa Wschodnia Sebastiana Velasco przy ul. Strzeleckiej 26 odwzorowuje zdjęcie z samochodem Polonez, które autor zrobił na pobliskim podwórku. Bohaterem jest muzyk undergrundowej kapeli, barman pracujący w nocnym klubie.
Warszawa Wschodnia

Mural pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na ścienie budynku przy ul. Pileckiego na Ursynowie.
Mural - rotmistrz Witold Pilecki

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 7:40 am 3 maja 2017
  Tomasz Lipki
  Author

  Piękne te murale, a najlepsze są na Warszawskiej Pradze i w Łodzi. Klasa światowa!

 • Harvey Specter
  Posted at 9:58 am 6 maja 2017
  Paweł Batory
  Author

  Prezentują się lepiej niż z ziemi. Kilkanaście metrów wysokości jednak zmienia perspektywę. Polecam murale na Woli.

 • Harvey Specter
  Posted at 9:59 pm 7 maja 2017
  Madzia Stolar
  Author

  Wspaniałe te murale!

 • Harvey Specter
  Posted at 7:54 pm 12 maja 2017
  Endru
  Author

  Murale piękne!

 • Harvey Specter
  Posted at 6:46 am 25 maja 2017
  Wirza
  Author

  Murale najlepsze są na Pradze i w Łodzi.

 • Harvey Specter
  Posted at 4:32 pm 3 czerwca 2017
  Kania
  Author

  Murale przecudne. Nowe życie dziadowskich kamienic 🙂 🙂 🙂

 • Harvey Specter
  Posted at 12:31 pm 19 lipca 2017
  Dariusz
  Author

  Odwiedzając różne miasta w Polsce lubię zorganizować sobie wycieczkę po muralach, jak widać muszę się wybrać do Warszawy. Mural z Bowie sztos!

 • Dodaj komentarz