Zdjęcia murali poniżej wykonano z powietrza przy pomocy drona.
Mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego na ścianie budynku Spark na tzw. wolskim serku, u zbiegu Alei Solidarności i ulicy Okopowej.
Mural przy ul. Żelaznej na przentujący charakterystyczne miejsca dzielnicy Wola.
Mural Kogucie jajo na kamienicy przy ul. Racławickiej na Mokotowie, autorstwa Dome, artysty z Niemiec, który przyjechał do Polski na zaproszenie festiwalu Street Art Doping.
[smartslider3 slider=15]
Mural Fundacji Rak’n’Roll przy ul. Wroniej na warszawskiej Woli symbolizujący wsparcie dla wszystkich kobiet, które będąc w ciąży przechodziły lub przechodzą przez raka.
Kamienica przy ul. Waliców 14 w Warszawie zbudowana została w XIX wieku. W czasie okupacji niemieckiej od listopada 1940 do sierpnia 1942 znajdowała się na terenie getta warszawskiego. W maju 2009 na ścianie kamienicy od strony ul. Grzybowskiej powstał mural według pomysłu Wiktora Malinowskiego.
Mural przy ulicy Płockiej na Woli upamiętnia cywili, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. W sylwetkę powstańca wkomponowano sceny z życia codziennego powstańczej Warszawy.
Mural Dziura w całym autorstwa niemieckiego artysty znanego jako 1010 na ścianie kamienicy przy ul. Mackiewicza 1 w Warszawie na Pradze powstał w ramach festiwalu Street Art Doping w 2015 roku.
Mural Plac zabaw w Warszawie przy ul. Stalowej 41 powstał w ramach festiwalu Street Art Doping, którego organizatorem jest Fundacja Do Dzieła! Autorem jest Ernest Zacharevic z Litwy.
Mural Ania powstał na potrzeby produkcji reklamy McDonalds’a (zobacz tutaj) w Warszawie przy ul. Stalowej 50.
Mural 1943 Zbrodnia Wołyńska Prawda i Pamięć na Woli przy ul. Młynarskiej powstał w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, podczas której w latach 1943-44 z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło około 100 tysięcy Polaków.
Człowieczy los to mural namalowany przez grupy Twożywo z Polski i Farbfieber z Niemiec przy ul. Radzymińskiej 150 na Targówku w Warszawie.
W kwietniu 1976 roku David Bowie podczas wizyty w Warszawie odwiedził między innymi okolice placu Wilsona, gdzie kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Rok później powstał utwór Warszawa, który znalazł się na nagrywaną w Berlinie płytę Low. Na pamiątkę tej wizyty powstał mural na bloku przy ul. Marii Kazimiery.
Postać Stanisława Anioła z serialu Alternatywy 4, w którego wcielił się Roman Wilhelmi zdobi ścianę bloku przy ul. Kazury na warszawskim Ursynowie.
Mural Warsaw Fight Club irlandzkiego artysty Conora Harrington powstał w ramach siódmej edycji festiwalu Street Art Doping na ścianie budynku przy ul. Środkowej.
Warszawa Wschodnia Sebastiana Velasco przy ul. Strzeleckiej 26 odwzorowuje zdjęcie z samochodem Polonez, które autor zrobił na pobliskim podwórku. Bohaterem jest muzyk undergrundowej kapeli, barman pracujący w nocnym klubie.
Mural pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na ścienie budynku przy ul. Pileckiego na Ursynowie.
7 komentarzy
Piękne te murale, a najlepsze są na Warszawskiej Pradze i w Łodzi. Klasa światowa!
Prezentują się lepiej niż z ziemi. Kilkanaście metrów wysokości jednak zmienia perspektywę. Polecam murale na Woli.
Wspaniałe te murale!
Murale piękne!
Murale najlepsze są na Pradze i w Łodzi.
Murale przecudne. Nowe życie dziadowskich kamienic 🙂 🙂 🙂
Odwiedzając różne miasta w Polsce lubię zorganizować sobie wycieczkę po muralach, jak widać muszę się wybrać do Warszawy. Mural z Bowie sztos!