W niecałą godzinę jazdy samochodem za polską granicą dotrzeć można do Druskiennik – największej miejscowości uzdrowiskowej na Litwie. W 1794 Stanisław August Poniatowski, król Polski i Wielki Książę Litewski, nadał miastu status miejscowości leczniczej. Od 1924 w Druskiennikach regularnie bywał Józef Piłsudski, przyczyniając się bardzo do popularyzacji miejscowości.

Obecnie w Druskiennikach znajduje się jeden z największych w Europie krytych aquaparków.

Aquapark Druskienniki

Aquapark, w którym nie ma tłoku podczas sezonu. Zjeżdżalnie i tory wodne bez tłoku – zupełnie inny klimat niż w słowackiej Tatralandii, węgierskim Aqua World, czy włoskiej Mirabiliandii. Nie ma tłumów, nie ma odpustu, nie ma festynu.

Baseny w Druskiennikach

Druskienniki Aquapark

Druskienniki - Aquapark zjeżdżalnie

Zjeżdżalnie w Druskiennikach

Aquapark Druskienniki

Druskienniki Aquapark dla dzieci

Przy wejściu do aquaparku w Druskiennikach można wsiąść do kolejki linowej i po paru minutach znaleźć się przy krytym stoku narciarskim.

Druskienniki wyciąg

Znany na świecie jest kryty stok narciarski w Dubaju. O stoku w Druskiennikach, dłuższym od tego w Emiratach, niewielu słyszało. W lipcu wypożyczalnia jest pełna niepobranego sprzętu, a na tasie szusują dwie osoby.

Druskienniki kryty stok narciarski

Snow Arena

Druskienniki Snow Arena

Druskienniki - stok narciarski

Wypożyczalnia nart w Snow Arena Druskienniki

Obok nowoczesnych parków w Druskiennikach stoją stare budynki, pamiętające czasy, gdy przechadzał się tędy marszałek Piłsudski – cerkiew prawosławna Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” z 1865, wille i domy zdrojowe nad Niemnem.

Cerkiew w Druskiennikach

Druskienniki

Druskienniki Niemen

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 6:56 pm 17 maja 2017
  Gocha
  Author

  Druskienniki są naprawdę spoko polecam.

 • Dodaj komentarz