Odległość jaką Flyer I braci Wright przebył w swym pierwszym locie, czyli w ogóle odległość przebyta przez pierwszy samolot w pierwszym locie wyniosła 36 i pół metra, co trwało 12 sekund. Niektóre źródła – w tym Wikipedia, jeśli można ją nazwać źródłem – się troszkę jarają, że to jest mniej niż wynosi długość ładowni samolotu An-225 Mrija. Czyli, że cały lot pierwszego lotu pierwszego samolotu mógłby się odbyć wewnątrz Antonowa. Że niby Mrija taka duża albo ten pierwszy lot taki krótki. Obrazowe, lecz nieprawdziwe.

17 grudnia 1903 roku wiatr był dość mocny i faktyczna długość przelotu względem powietrza wyniosła jakieś 160 metrów. Choć z drugiej strony Orville i Wilbur już trzy dni wcześniej coś tam próbowali i w pierwszym nieoficjalnym locie maszyna łyknęła 34 metry w 4 sekundy, co by się w ładowni Mriji zmieściło, zakładając, że po rozbiegu wlecieliby w nią przez uniesionym dziób.
Flyer I
Flyer I braci Wright

Z uwagi na wiadome zakazy i dużą obstawę policji wokół lotniska, myślałem, że post dotyczący przylotu An-225 będę musiał ilustrować wyłącznie nieładnymi zdjęciami Flyera I, które cyknąłem w National Air and Space Museum. A tu zupełnie przez przypadek w drodze do pracy nad głową takie coś zobaczyłem.
An-225 Mrija
An-225 Mrija
An-225 Mrija
An-225 Mrija
An-225 Mrija
An-225 Mrija
An-225 Mrija

Następnego dnia Mrija opuściła lotnisko na pusto.
An-225
An-225
An-225

Jeśli przyleci ponownie w najbliższym czasie, będę musiał uaktualnić poradnik jak rozpoznać samolot, bo w czasie pandemii ruch na lotnisku Chopina jest prawie żaden i dwa lądowanie wyglądałyby już na coś regularnego, a wcześniej ty bywał wyłącznie An-124 Rusłan.

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 • 45
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 9:20 pm 13 października 2020
  Jan
  Author

  Wydaje się, że to dawno był ale pamietam jak lądowała maszyna

 • Dodaj komentarz