Jednej z bardziej popularnych widoczków z Dubaju przedstawia wyspę Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis. Sztuczna wyspa w kształcie palmy ma średnicę pięciu kilometrów i łączną linię brzegową przekraczającą 75 kilometrów. Wszystko fajnie, ale to jest blog o podróżach i lataniu jednocześnie, najciekawszy jest hotelowy helipad, na który jedziemy z chłopakami z Fly High.

Dubai Fly Hight

Ciepło jak cholera, Eurocopter EC130 czeka w gotowości.

Wilgotność i zapylenie w Dubaju sprawiają, że widoczność w Dubaju jest najczęściej dość ograniczona. Dla osób zainteresowanych panoramą miasta z góry, lepszym rozwiązaniem jest podziwianie widoków z tarasu najwyższego budynku świataBurj Khalifa. Śmigłowcem będziemy lecieć niżej, głównie nad sztucznymi wyspami Dubaju. Przejrzystość powietrza nie pozwoli przyjrzeć się panoramie wieżowców, jak z helikoptera nad Nowym Jorkiem.

Po starcie kierujemy się na północny zachód.

Atlantis The Palm

Budowa archipelagu The World – około 300 sztucznych wysp usypanych z piasku wydobywanego z dna Zatoki Perskiej – rozpoczęła się w 2003 roku. W 2009 roku prace zostały wstrzymane ze względu na światowy kryzys finansowy. W ostatnich latach prace przy archipelagu zostały wznowione, choć tylko dwie wyspy zostały dotąd zabudowane. Plany dotyczące wielu wysp są jednak konkrente, na przykład na kilku wyspach z regionu Europy zostanie wybudowany luksusowy ośrodek wypoczynkowy. Jak dotąd nie wiadomo, jakie przeznaczenie zyska wyspa obrazująca w archipelagu Polskę.

Dubai - The World

Dubaj - The World

Dubaj - wyspy

Dalej wzdłuż wybrzeża zobaczyć można sztuczną wyspę usypaną w kształcie konika morskiego Seahorse Island i trwające prace przy kolejnych inwestycjach.

Seahorse Island

Seahorse Island

Dubai Islands

Dubaj - sztuczne wyspy

Dubai islands from above

Lecimy teraz na południowy wschód wzdłuż Jumeirah Road. Jak za mgłą widać wieżowce przy Sheikh Zayed Road i charakterystyczną sylwetkę Burj Khalifa. Nieco bliżej Burj Al Arab – jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

Dubai Jumeirah Road

Dubai from a helicopter

Burj Al Arab

Wracamy w okolice hotelu Atlantis i wyspy palmowej Palm Jumeirah.

Atlantis The Palm

Hotel Atlantis

Helipad znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu.

Dubai Atlantis helipad

Helipad w Dubaju

Plaże są zarezerowane dla hotelowych gości. W kompleksie oprócz hotelu z 1539 pokojami znaleźć można ponadto kilkadziesiąt restauracji, w tym takie marki jak Gordon Ramsey, aquapark i akwarium The Lost Chambers, które jest nieco mniejsze niż największe akwarium w Dubaju w Dubai Mall.

Atlantis The Palm

Hotel Atlantis w Dubaju

Atlantis aquarium

The Lost Chambers aquarium

The Lost Chambers aquarium

W okolice hotelu Atlantis najłatwiej dostać się kolejką Monorail, poruszającą się, podobnie jak metrow Dubaju, nad ziemią.

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 • 29
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 6:52 am 27 lutego 2016
  Marcin
  Author

  Super sprawa helikopterem w Dubaju! Trochę żal tej naszej polskiej zimy 🙂

 • Harvey Specter
  Posted at 9:07 pm 12 kwietnia 2016
  kamil
  Author

  Orientuje się ktoś czy trzeba zapisać się na helikopter już w polsce?czy można na miejscu

 • Harvey Specter
  Posted at 8:22 am 16 kwietnia 2016
  szewo
  Author

  Możesz zarezerwować sobie termin przez stronę internetową, albo na miejscu bez wyprzedzenia, ale wtedy nie masz pewności, że się miejsce znajdzie.

 • Harvey Specter
  Posted at 5:14 pm 8 maja 2016
  Kasia
  Author

  Gdy będę w Dubaju następnym razem (a zazwyczaj mam kilkanaście godzin w ciągu dnia na przesiadkę), lot helikopterem będzie zaliczony!

 • Dodaj komentarz