Po trzech dobach na miejscu organizm nie zdążył się jeszcze przestawić, więc nie była to dla mnie jeszcze dubajska 4:30 rankiem, ale nie była to już Polska 1:30 w nocy. Z Muhammadem pustawą Sheikh Zayed Road pomknęliśmy z dzielnicy Deira, gdzie lubię mieszkać, do dzielnicy Jumeirah. Stamtąd pierwszą kolejką Monorail wzdłuż pnia sztucznej wyspy the Palm.
Półmaraton w Dubaju
Dubaj, pólmaraton, The Palm

Klimatyzowany toi-toi. Don’t get excited. Be hydrated. Fuck the pace. Rozgrzewka tutaj, to jakiś językowy żart. Tak jakby próbować wystygnąć zimą w Irkucku.
Dubai Halfmarathon, The Palm

Ruszyli. Po pierwszej nawrotce wstało słoneczko i zrobiło się jaśniej, tzn. cieplej. Wzdłuż gałązek palmy obok heliportu, z którego kilka lat temu startowałem by latać helikopterem nad Dubajem. Widoczek na wieżowce Downtown, Burj Khalifa, Burj Al Arab, Atlantis, Marina. Na stołach lód, woda, izo, cola, banany, ciasteczka, owoce. Wpisowe w ostatniej chwili było dość tanie i śniadanko wyszło cenowo korzystnie. Zimą w każdy weekend można tu znaleźć jakąś imprezę biegową – dwa lata temu pobiegłem w imprezie towarzyszącej maratonowi w Dubaju.
Race Me halfmarathon
Dubaj, pólmaraton, The Palm
Dubai Halfmarathon
Halfmarathon, the Palm
Półmaraton w 1:59 zrobiony. Jest już po ósmej. Trza budzić kolegów i wracać do kraju.

Dubaj
Image is not available

Dubaj umiał się wylansować. Nie jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć wielu tak myśli.

Lotnisko DXB
Image is not available

Nie trzeba być fanem doskonałego serialu Megalotnisko w Dubaju na kanale National Geographic, żeby wiedzieć, że emirat w transporcie lotniczym jest potęgą.

Akwarium
Image is not available

10 milionów litrów pojemności, przy 51 metrach długości i 20 metrach szerokości, nie wystarczyło, aby Dubai Aquarium stało się największym akwarium na świecie.

Metro w Dubaju
Image is not available

Dubaj może się pochwalić największym systemem w pełni automatycznego metra na świecie: pociągi świetnie radzą sobie tutaj bez maszynistów.

helipad
Image is not available

Jednej z bardziej popularnych widoczków z Dubaju przedstawia wyspę Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis.

Dubaj w budowie
Image is not available

Regularne odwiedziny Dubaju pozwalają obserwować jak to miasto się zmienia

Dubai mrathon
Image is not available

Maraton w Dubaju to najlepiej opłacany biegu na świecie. Solidne honoraria i nagrody (200k $ dla zwycięzców) kuszą największe gwiazdy.

Dubai mrathon
Image is not available

Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.

Dubai Frame
Image is not available

Rama Dubaju (The Frame) została otwarta w styczniu 2018 roku w parku Zabeel. Kolejny dowód na to, że Dubaj jest ciągle w budowie.

safari
Image is not available

W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę.

Dubaj muzeum
Image is not available

Zestawianie zdjęć prezentujących Dubaj w latach sześćdziesiątych XX wieku i dziś świetnie uzmysławia, jak szybko rozwija się to miasto.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Slider
Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 9:35 am 29 kwietnia 2020
  Funthomas
  Author

  Zero konkretów, ale itak Cię lubię

 • Dodaj komentarz