Dubaj może się pochwalić największym systemem w pełni automatycznego metra na świecie: pociągi świetnie radzą sobie tutaj bez maszynistów. Tory każdej z dwóch linii (red oraz green) w ścisłym centrum miasta biegną pod ziemią, a na pozostałych odcinkach na estakadzie. Obecnie metro to 47 stacji, w tym 9 podziemnych, i 75 km torów.

Dubai mertro

Wszystkie stacje są klimatyzowane i wyposażone w platform screen doors – rozsuwane drzwi prowadzące bezpośrednio do wagonów i uniemożliwiające wejście na tory. Wystrojem wnętrza stacje metra nawiązują do czterech żywiołów: ziemia (12 stacji), woda (13 stacji), powietrze (11 stacji) i ogień (11 stacji). Kształt dachu stacji znajdujących się nad ziemią nawiązuje do kultury poławiania pereł w emiracie.

Każdy pociąg metra ma wagony dostępne w trzech klasach. Wagon droższej klasy Gold, na jednym z końców pociągu, następnie klasę wyłącznie dla kobiet i dzieci oraz ekonomiczną klasę Silver.

Metro Gold Cards

Dubaj
Image is not available

Dubaj umiał się wylansować. Nie jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć wielu tak myśli.

Lotnisko DXB
Image is not available

Nie trzeba być fanem doskonałego serialu Megalotnisko w Dubaju na kanale National Geographic, żeby wiedzieć, że emirat w transporcie lotniczym jest potęgą.

Akwarium
Image is not available

10 milionów litrów pojemności, przy 51 metrach długości i 20 metrach szerokości, nie wystarczyło, aby Dubai Aquarium stało się największym akwarium na świecie.

Metro w Dubaju
Image is not available

Dubaj może się pochwalić największym systemem w pełni automatycznego metra na świecie: pociągi świetnie radzą sobie tutaj bez maszynistów.

helipad
Image is not available

Jednej z bardziej popularnych widoczków z Dubaju przedstawia wyspę Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis.

Dubaj w budowie
Image is not available

Regularne odwiedziny Dubaju pozwalają obserwować jak to miasto się zmienia

Dubai mrathon
Image is not available

Maraton w Dubaju to najlepiej opłacany biegu na świecie. Solidne honoraria i nagrody (200k $ dla zwycięzców) kuszą największe gwiazdy.

Dubai mrathon
Image is not available

Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.

Dubai Frame
Image is not available

Rama Dubaju (The Frame) została otwarta w styczniu 2018 roku w parku Zabeel. Kolejny dowód na to, że Dubaj jest ciągle w budowie.

safari
Image is not available

W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę.

Dubaj muzeum
Image is not available

Zestawianie zdjęć prezentujących Dubaj w latach sześćdziesiątych XX wieku i dziś świetnie uzmysławia, jak szybko rozwija się to miasto.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Slider

Woman and children

Budowa planowanych dwóch kolejnych linii metra (purple orz blue) została odsunięta w czasie. W związku z organizacją przez Dubaj Expo 2020 o kolejnych 15 km przedłużona zostanie linia czerwona.

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 2:55 pm 17 listopada 2015
  Marta
  Author

  cześć a polecasz Dubaj na podróż pośubną,są nawet super oferty cenowe i zastanawiamy się czy nie lecieć

 • Harvey Specter
  Posted at 8:44 pm 20 listopada 2015
  szewo
  Author

  Pewnie, ale dobrze mieć już dokumenty wystawione na to samo nazwisko. Pani i pan o różnych nazwiskach to może być problem z noclegiem we wspólnym pokoju.

 • Harvey Specter
  Posted at 3:05 pm 4 stycznia 2016
  Antek
  Author

  o kurde o wszystim trzeba myśleć 🙂

 • Dodaj komentarz