Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata – Burj Khalifa w Dubaju – po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.
Show nocy sylwestrowej było tak udane, że pokaz otwierający rok 2018 był powtarzany przez kolejny tydzień. Następnie ogłoszono, że będzie powtarzany aż do końca marca.
Dubaj 2018

Dubaj - Nowy Rok

Burj Khalifa

Dubaj - Burj Khalifa

W roku 2018 obchodzona jest setna rocznica narodzin szejka Zayeda Bin Sultan Al Nahyana, uznawanego za ojca i założyciela narodu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Dubaj - Rok Zayeda

Ze światłami na Burj Khalifa zsynchronizowany jest pokaz fontann.
Dubaj - fontanny przy Dubai Mall

Dubaj - fontanny

Dubaj
Image is not available

Dubaj umiał się wylansować. Nie jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć wielu tak myśli.

Lotnisko DXB
Image is not available

Nie trzeba być fanem doskonałego serialu Megalotnisko w Dubaju na kanale National Geographic, żeby wiedzieć, że emirat w transporcie lotniczym jest potęgą.

Akwarium
Image is not available

10 milionów litrów pojemności, przy 51 metrach długości i 20 metrach szerokości, nie wystarczyło, aby Dubai Aquarium stało się największym akwarium na świecie.

Metro w Dubaju
Image is not available

Dubaj może się pochwalić największym systemem w pełni automatycznego metra na świecie: pociągi świetnie radzą sobie tutaj bez maszynistów.

helipad
Image is not available

Jednej z bardziej popularnych widoczków z Dubaju przedstawia wyspę Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis.

Dubaj w budowie
Image is not available

Regularne odwiedziny Dubaju pozwalają obserwować jak to miasto się zmienia

Dubai mrathon
Image is not available

Maraton w Dubaju to najlepiej opłacany biegu na świecie. Solidne honoraria i nagrody (200k $ dla zwycięzców) kuszą największe gwiazdy.

Dubai mrathon
Image is not available

Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.

Dubai Frame
Image is not available

Rama Dubaju (The Frame) została otwarta w styczniu 2018 roku w parku Zabeel. Kolejny dowód na to, że Dubaj jest ciągle w budowie.

safari
Image is not available

W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę.

Dubaj muzeum
Image is not available

Zestawianie zdjęć prezentujących Dubaj w latach sześćdziesiątych XX wieku i dziś świetnie uzmysławia, jak szybko rozwija się to miasto.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Slider

W minionym roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otwarto trzeci oficjalny salon Apple. Z jego tarasu rozpościera się najlepszy widok na fontanny przy Dubai Mall – największym centrum handlowym na świecie i Burj Khalifa. Podczas pokazów fontann i pokazów świateł na wieży, miejsca na tarasie są szczególnie pożądane.
Dubai - Apple Store

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  • 15
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz