W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę. Niezastąpione ze względu na swoją odporność i możliwość długiego marszu bez dostępu do wody, są do dzisiaj wykorzystywane do transportu ludzi i towarów. Cenione są ich mleko i wełna, a wyścigi wielbłądów należą do najbardziej popularnych widowisk.
Turystyczne safari w Dubaju nie opiera się jednak o siłę i kondycję zwierząt, a moc silników dużych samochodów 4×4. Przed wjazdem na piasek obowiązkowo obniżamy ciśnienie w oponach. Samochody przeznaczone do jazy na pustyni wyposażone są w klatkę bezpieczeństwa, a osunięcie z wydmy lub zawis może się przydarzyć.
Nie trzeba być fanem doskonałego serialu Megalotnisko w Dubaju na kanale National Geographic, żeby wiedzieć, że emirat w transporcie lotniczym jest potęgą.
10 milionów litrów pojemności, przy 51 metrach długości i 20 metrach szerokości, nie wystarczyło, aby Dubai Aquarium stało się największym akwarium na świecie.
Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.
Zestawianie zdjęć prezentujących Dubaj w latach sześćdziesiątych XX wieku i dziś świetnie uzmysławia, jak szybko rozwija się to miasto.
Organizowane przez agencje turystyczne safari na pustyni w Dubaju, oprócz jazdy samochodem po piaszczystych wydmach, może zawierać sandboarding (jazda deską snowboardową po piasku), jazdę quadem, przejażdżkę wielbłądem, pokazy tańców i inne atrakcje. Najlepsza jest jednak jazda po wydmach, których kształt i ułożenie jest każdego dnia inne.
Pewnie piękne przeżycie. Mam nadzieje, że kiedyś polecę do Dubaju nie tylko żeby oglądać drapacze chmur, ale też zobaczyć tą piękną pustynie.
Pozdrownionka!
Kamil
Pewnie piękne przeżycie. Mam nadzieje, że kiedyś polecę do Dubaju nie tylko żeby oglądać drapacze chmur, ale też zobaczyć tą piękną pustynie.
Pozdrownionka!