W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę. Niezastąpione ze względu na swoją odporność i możliwość długiego marszu bez dostępu do wody, są do dzisiaj wykorzystywane do transportu ludzi i towarów. Cenione są ich mleko i wełna, a wyścigi wielbłądów należą do najbardziej popularnych widowisk.
Pustynia Dubaju

Turystyczne safari w Dubaju nie opiera się jednak o siłę i kondycję zwierząt, a moc silników dużych samochodów 4×4. Przed wjazdem na piasek obowiązkowo obniżamy ciśnienie w oponach. Samochody przeznaczone do jazy na pustyni wyposażone są w klatkę bezpieczeństwa, a osunięcie z wydmy lub zawis może się przydarzyć.

Pustynia w Dubaju

Organizowane przez agencje turystyczne safari na pustyni w Dubaju, oprócz jazdy samochodem po piaszczystych wydmach, może zawierać sandboarding (jazda deską snowboardową po piasku), jazdę quadem, przejażdżkę wielbłądem, pokazy tańców i inne atrakcje. Najlepsza jest jednak jazda po wydmach, których kształt i ułożenie jest każdego dnia inne.

Sokół na pustyni w Dubaju

Tanura Dance

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 3:50 pm 12 lipca 2018
  Kamil
  Author

  Pewnie piękne przeżycie. Mam nadzieje, że kiedyś polecę do Dubaju nie tylko żeby oglądać drapacze chmur, ale też zobaczyć tą piękną pustynie.
  Pozdrownionka!

 • Dodaj komentarz