W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę. Niezastąpione ze względu na swoją odporność i możliwość długiego marszu bez dostępu do wody, są do dzisiaj wykorzystywane do transportu ludzi i towarów. Cenione są ich mleko i wełna, a wyścigi wielbłądów należą do najbardziej popularnych widowisk.
Pustynia Dubaju

Turystyczne safari w Dubaju nie opiera się jednak o siłę i kondycję zwierząt, a moc silników dużych samochodów 4×4. Przed wjazdem na piasek obowiązkowo obniżamy ciśnienie w oponach. Samochody przeznaczone do jazy na pustyni wyposażone są w klatkę bezpieczeństwa, a osunięcie z wydmy lub zawis może się przydarzyć.

Pustynia w Dubaju

Dubaj
Image is not available

Dubaj umiał się wylansować. Nie jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich, choć wielu tak myśli.

Lotnisko DXB
Image is not available

Nie trzeba być fanem doskonałego serialu Megalotnisko w Dubaju na kanale National Geographic, żeby wiedzieć, że emirat w transporcie lotniczym jest potęgą.

Akwarium
Image is not available

10 milionów litrów pojemności, przy 51 metrach długości i 20 metrach szerokości, nie wystarczyło, aby Dubai Aquarium stało się największym akwarium na świecie.

Metro w Dubaju
Image is not available

Dubaj może się pochwalić największym systemem w pełni automatycznego metra na świecie: pociągi świetnie radzą sobie tutaj bez maszynistów.

helipad
Image is not available

Jednej z bardziej popularnych widoczków z Dubaju przedstawia wyspę Jumeirah Palm z kompleksem hotelowym Atlantis.

Dubaj w budowie
Image is not available

Regularne odwiedziny Dubaju pozwalają obserwować jak to miasto się zmienia

Dubai mrathon
Image is not available

Maraton w Dubaju to najlepiej opłacany biegu na świecie. Solidne honoraria i nagrody (200k $ dla zwycięzców) kuszą największe gwiazdy.

Dubai mrathon
Image is not available

Podczas obchodów nadejścia Nowego Roku 2018 w okolicy najwyższego budynku świata po raz pierwszy zrezygnowano z pokazu fajerwerków, zastępując je pokazem laserów.

Dubai Frame
Image is not available

Rama Dubaju (The Frame) została otwarta w styczniu 2018 roku w parku Zabeel. Kolejny dowód na to, że Dubaj jest ciągle w budowie.

safari
Image is not available

W historii i kulturze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wielbłądy odrywają bardzo ważną rolę.

Dubaj muzeum
Image is not available

Zestawianie zdjęć prezentujących Dubaj w latach sześćdziesiątych XX wieku i dziś świetnie uzmysławia, jak szybko rozwija się to miasto.

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Slider

Organizowane przez agencje turystyczne safari na pustyni w Dubaju, oprócz jazdy samochodem po piaszczystych wydmach, może zawierać sandboarding (jazda deską snowboardową po piasku), jazdę quadem, przejażdżkę wielbłądem, pokazy tańców i inne atrakcje. Najlepsza jest jednak jazda po wydmach, których kształt i ułożenie jest każdego dnia inne.

Sokół na pustyni w Dubaju

Tanura Dance

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 3:50 pm 12 lipca 2018
  Kamil
  Author

  Pewnie piękne przeżycie. Mam nadzieje, że kiedyś polecę do Dubaju nie tylko żeby oglądać drapacze chmur, ale też zobaczyć tą piękną pustynie.
  Pozdrownionka!

 • Dodaj komentarz