Relacje górskie z Albanii dotyczą najczęściej Gór Północnoalbańskich, Gór Przeklętych. Ale pamiętać należy, że różnej wysokości wzniesienia zajmują trzy czwarte terytorium kraju. Jeżeli z jakiegoś powodu wizyta w prawdziwie górzystym rejonie miejscowości Theth na północy nie wchodzi w rachubę, można poszukać czegoś naprawdę bliżej. Pewną namiastką może być Park Narodowy Dajti, znajdujący się pół godziny drogi od Tirany.
Wyciąg Dajti
Park Narodowy Dajti
Park Narodowy Dajti
Dajti Ekspres
Widok z Dajti
Tirana z góry Dajti
Tirana z góry Dajti

Na przedmieściach stolicy znajduje się dolna stacja kolejki linowej Dajti Express, która ma długość blisko pięć kilometrów i podnosi pasażerów o 812 metrów. Wzniesienie ma 1612 metrów nad poziom morza, ale górna stacja jest nieco niżej. Wierzchołek zajmują tereny wojskowe. Bezpośrednio przy górnej stacji wyciągu znajduje się dobra restauracja z pięknym widokiem na Tiranę i dość ciekawy architektonicznie hotel Dajti Tower Belvedere. Na jego taras widokowy można się dostać także nie będąc gościem. Widoki są ładne.


Panorama Tirany

Na górze jest także kilka placów zabaw, tor minigolfa, strzelnica i kilka innych atrakcji.
Park Narodowy Dajti
Park Narodowy Dajti


Albania na własną rękę:
Durres – miasto, które kiedyś będzie kurortem, przejście przez Kanioni i Holtës, zabytkowy Berat, krótka wizyta w Tiranie, Park Narodowy Dajti, Wlora i jej piękne plaże, wszechobecne bunkry w Albanii.
Czytaj także: latanie dronem w Albanii, jazda samochodem w Albanii.

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz