Zapisz się na newsletter z powiadomieniami o nowych artykułach!
W nagrodę otrzymasz dostęp do zestawu tapet na pulpit.

Istnieją co najmniej cztery teorie, dlaczego Chicago nazywa się Wietrznym Miastem. Istnieje też teoria, że ponad milion mieszkańców przyznaje się do polskich korzeni, a Chicago miałoby być w czołówce miast zamieszkanych przez Polaków (po Warszawie i Londynie). Trochę to chyba naciągane, ale polska kiełbasa, pierogi i ciupagi są do kupienia na Jackowie. Choć teraz w polskiej dzielnicy dominują ponoć Meksykanie.

chicago

W Chicago Kevin Costner walczył z Alem Capone w Nietykalnych, rządził The Boss, a życie wiodą dziewczęta i chłopcy z Chicago fire. Nazwa tej ostatniej produkcji jest dosyć ważna, bo Wielki pożar Chicago (The Great Chicago Fire) w październiku 1871 pochłonął ponad 10 kilometrów kwadratowych miasta. Sprawna odbudowa uczyniła z Chicago jedno z najsilniejszych gospodarczo miast Stanów Zjednoczonych, w którym nie brakuje sławnych landmarków.

W Chicago swój początek miała słynna Route 66, łącząca Chicago z Los Angeles. Teraz już faktycznie nie istnieje, a odcinki, które się zachowały wyglądają ponoć nie lepiej niż znak w miejsc, gdzie się zaczyna w centrum miasta.

route66

Wieżowiec Sears Tower – przemianowany na Willis Tower – w momencie ukończenia w 1973 roku stał się najwyższym budynkiem na świecie. Od 1997 roku do momentu powstania One World Trade Center pozostawał najwyższym na półkuli zachodniej.

Widok z Willis Tower

Widok z Sear Tower

Sears Tower słynie także z balkonów ze szklaną podłogą na wysokości 412 metrów.

Willis Tower

willis

Panoramę miasta podziwiać można także z wieżowca John Hancock Center.

hancock

hancock2

Szklanej podłogi tu nie ma, ale jest Tilt – platforma, która pochylając się sprawia, że między obserwatorem i ziemią jest tylko szyba i 300 metrów powietrza.

tilt

W Parku Milenijnym mamy szeroką na 20 metrów Cloud Gate, częściej nazywaną The Bean – fasolką. W całości zrobiona ze stali nierdzewnej, polerowana dwa razy dziennie, by zetrzeć odciski palców, ust i czego tam jeszcze.

bean

Na kilkunastometrowych wieżach przy Crown Fountain wyświetlane są klipy prezentujące twarze mieszkańców Chicago, których przygotowano około tysiąca.

millenium

Chicago w jeden dzień:

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 10:11 pm 28 sierpnia 2018
  Sylwia Mięciel
  Author

  Chicago to moje ulubione miasto w USA. Poza tym są loty bezpośrednie i łatwo się tam dostać.

 • Harvey Specter
  Posted at 11:44 am 1 września 2018
  Polo Rzeszów
  Author

  Ten szklany taras jest mega!
  Najlepiej jest mieć rodzine w Chicago jak ja ha

 • Dodaj komentarz