Pałac Kultury i Nauki ma 237 metrów wysokości, a drapacz Złota 44 ma ich zaledwie 192 i był dopiero piąty w Warszawie uwzględniając iglice konkurentów. Robi się jeszcze mniejszy, bo wyprzedzają go jeszcze budowane Warsaw Unit i Skyliner z Ronda Daszyńskiego.
Złota 44 i Pałac Kultury i Nauki 

Na prowadzenie wychodzi jednak Varso Tower, która ma mieć 310 metrów i o 40 centymetrów wyprzedzi The Shard z Londynu. Warszawska wieża stanie się najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej i piątym na kontynencie. Pierwszą czwórkę mają Rosjanie, a kilka z najwyższych stoi obok siebie w moskiewskim city. Ładny jest widok z The Shard, ale Warszawa z perspektywy ponad dwustu metrów też jest ciekawa. Nie było dotąd okazji, by na Pałac Kultury i Nauki popatrzeć z góry lub rzucić okiem na dach hotelu Marriott. Budowa Varso Tower z dźwigami jest już najwyżej w stolicy.
Widok z Varso Tower

Varso Tower – październik 2020

Budynek jest już bliski docelowych 230 metrów. Na szczycie stanie jeszcze 80-metrowa iglica. W istotnej części swojej wysokości bryłę pokrywa już szklana elewacja.

Varso Tower w Warszawie
Varso Tower w Warszawie
Budowa Varso Tower w Warszawie
Budowa Varso Tower w Warszawie
Budowa Varso Tower w Warszawie

Varso Tower – czerwiec 2020


Varso Tower
Hotel Marriott

Dokładanie kolejnych pięter ma się już ku końcowi. Dach wieżowca znajdzie się na wysokości 230 metrów, a na nim iglica sięgnie 310 metrów.
Varso Tower
Varso Tower
Varso Tower
Varso Tower
Varso Tower

Zegar na Pałacu Kultury i Nauki znajduje się na wysokości 152 metrów. Zaledwie w połowie budowanego budynku Varso.
PKiN

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz