Zdjęcia murali poniżej wykonano z powietrza przy pomocy drona.

Mural Kogucie jajo na kamienicy przy ul. Racławickiej na Mokotowie, autorstwa Dome, artysty z Niemiec, który przyjechał do Polski na zaproszenie festiwalu Street Art Doping.
Mural przy Racałwickiej

Mural Fundacji Rak’n’Roll przy ul. Wroniej na warszawskiej Woli symbolizujący wsparcie dla wszystkich kobiet, które będąc w ciąży przechodziły lub przechodzą przez raka.
Rak&Roll

Kamienica przy ul. Waliców 14 w Warszawie zbudowana została w XIX wieku. W czasie okupacji niemieckiej od listopada 1940 do sierpnia 1942 znajdowała się na terenie getta warszawskiego. W maju 2009 na ścianie kamienicy od strony ul. Grzybowskiej powstał mural według pomysłu Wiktora Malinowskiego.

Kamienico

Mural przy ulicy Płockiej na Woli upamiętnia cywili, którzy zginęli podczas Powstania Warszawskiego. W sylwetkę powstańca wkomponowano sceny z życia codziennego powstańczej Warszawy.

Mural na Płockiej

Mural Dziura w całym autorstwa niemieckiego artysty znanego jako 1010 na ścianie kamienicy przy ul. Mackiewicza 1 w Warszawie na Pradze powstał w ramach festiwalu Street Art Doping w 2015 roku.
Mural Dziura w całym

Mural Plac zabaw w Warszawie przy ul. Stalowej 41 powstał w ramach festiwalu Street Art Doping, którego organizatorem jest Fundacja Do Dzieła! Autorem jest Ernest Zacharevic z Litwy.
Mural Plac zabaw

Mural Ania powstał na potrzeby produkcji reklamy McDonalds’a (zobacz tutaj) w Warszawie przy ul. Stalowej 50.
Mural Ania

Mural 1943 Zbrodnia Wołyńska Prawda i Pamięć na Woli przy ul. Młynarskiej powstał w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, podczas której w latach 1943-44 z rąk ukraińskich nacjonalistów zginęło około 100 tysięcy Polaków.
1943. Zbrodnia Wołyńska Prawda i Pamięć.

Człowieczy los to mural namalowany przez grupy Twożywo z Polski i Farbfieber z Niemiec przy ul. Radzymińskiej 150 na Targówku w Warszawie.
Człowieczy los

W kwietniu 1976 roku David Bowie podczas wizyty w Warszawie odwiedził między innymi okolice placu Wilsona, gdzie kupił płytę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Rok później powstał utwór Warszawa, który znalazł się na nagrywaną w Berlinie płytę Low. Na pamiątkę tej wizyty powstał mural na bloku przy ul. Marii Kazimiery.
Mural David Bowie

Postać Stanisława Anioła z serialu Alternatywy 4, w którego wcielił się Roman Wilhelmi zdobi ścianę bloku przy ul. Kazury na warszawskim Ursynowie.
Stanisław Anioł Stróż

Mural Warsaw Fight Club irlandzkiego artysty Conora Harrington powstał w ramach siódmej edycji festiwalu Street Art Doping na ścianie budynku przy ul. Środkowej.
Warsaw Fight Club

Warszawa Wschodnia Sebastiana Velasco przy ul. Strzeleckiej 26 odwzorowuje zdjęcie z samochodem Polonez, które autor zrobił na pobliskim podwórku. Bohaterem jest muzyk undergrundowej kapeli, barman pracujący w nocnym klubie.
Warszawa Wschodnia

Mural pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego na ścienie budynku przy ul. Pileckiego na Ursynowie.
Mural - rotmistrz Witold Pilecki

Podziel się ze znajomymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Komentarze
 • Harvey Specter
  Posted at 7:40 am 3 maja 2017
  Tomasz Lipki
  Author

  Piękne te murale, a najlepsze są na Warszawskiej Pradze i w Łodzi. Klasa światowa!

 • Harvey Specter
  Posted at 9:58 am 6 maja 2017
  Paweł Batory
  Author

  Prezentują się lepiej niż z ziemi. Kilkanaście metrów wysokości jednak zmienia perspektywę. Polecam murale na Woli.

 • Harvey Specter
  Posted at 9:59 pm 7 maja 2017
  Madzia Stolar
  Author

  Wspaniałe te murale!

 • Harvey Specter
  Posted at 7:54 pm 12 maja 2017
  Endru
  Author

  Murale piękne!

 • Harvey Specter
  Posted at 6:46 am 25 maja 2017
  Wirza
  Author

  Murale najlepsze są na Pradze i w Łodzi.

 • Harvey Specter
  Posted at 4:32 pm 3 czerwca 2017
  Kania
  Author

  Murale przecudne. Nowe życie dziadowskich kamienic 🙂 🙂 🙂

 • Harvey Specter
  Posted at 12:31 pm 19 lipca 2017
  Dariusz
  Author

  Odwiedzając różne miasta w Polsce lubię zorganizować sobie wycieczkę po muralach, jak widać muszę się wybrać do Warszawy. Mural z Bowie sztos!

 • Dodaj komentarz

  Możesz korzystać ze znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>