Odwiedzanie miejsc poza sezonem lub na chwileczkę przed jest bardzo spoko. Nie ma tam czasem nikogo, jak zimą w Chorwacji.
W sąsiedztwie Wenecji nad Adriatykiem leży kilka miejscowości, które latem stają się prawdziwymi fabrykami przemysłu wypoczynkowego. Region zaczął się prężniej rozwijać po II wojnie światowej, gdy nizinne tereny Wenecji Euganejskiej (Veneto) oraz Friuli-Wenecji Julijskiej pokryła gęsta sieć kanałów melioracyjnych. Teraz obok historycznych miast i zabytków do przyjazdu zachęcają szerokie piaszczyste plaże, przyroda rozlewisk i długie trasy rowerowe wzdłuż rzek i kanałów.
Plaża w Bibione
Okolice Lignano i Bibione

Bibione, Lignano i Caorle zanim rozpoczną się wakacje

Luigi z ekipą oparasolował tu już siedemnaście kilometrów wybrzeża i prawie kończy. Przed rozpoczęciem sezonu muszą wbić ich jeszcze osiem tysięcy i fertig.
Panorama Bibione
Bibione, którego liczba mieszkańców wynosi około dwa i pół tysiąca, latem oferuje blisko sto tysięcy łózek w hotelach, apartamentach i na kempingach.
Plaża w Bibione
Plaża w Bibione
Plaża w Bibione
Plaża w Bibione
Plaże Bibione
Plaże Bibione
Choć plaże i rozstawione leżaki ciągną się po horyzont, potrzeba jeszcze więcej miejsca na przyjeżdżających. Dzięki pracy ciężkiego sprzętu wybrzeże zyskuje kolejne odcinki równiutkiej i zorganizowanej pod sznurek plaży.
Budowa plaży w Bibione
Budowa plaży w Bibione
Budowa plaży w Bibione
Adriatyk
Sąsiednie Lignano dla lepszego marketingu nazwało się Lignano Sabbiadoro, czyli Lignano Złote Piaski. Ośmiokilometrowa plaża w centrum podzielona jest na kilkadziesiąt stref. Kampingi hotele i apartamenty znajdują się także w miejscach oddalonych od brzegu, często organizowanych w condo ze strefami basenów. Na rzecze Tagliamento powstają domy na wodzie.
Marina Azzurra Resort, Lignano
Marina Azzurra Resort, Lignano
Domy na wodzie w Lignano
Wzdłuż rzek i kanałów jest wiele ścieżek i dróg – latem tu będzie patelnia nie do zniesienia, ale przed sezonem sporo tu rowerzystów, a ruch samochodowy jest raczej znikomy.
Rowery w Veneto
Okolice Bibione
Okolice Lignano i Bibione
Wodowskaz
W maju wszystko jest już gotowe i czeka na przyjazd gości, którzy zapełnią parkingi samochodami, a włoskie plaże swoimi ciałami.
Parking w Bibione
Okolice Veneto
Plaże w Veneto
Plac zabaw w Bibione

Wenecja

Miasto kanałów i mostów jest jednym z najbardziej zatłoczonych przez turystów miejsc na świecie. Pora roku nie ma wielkiego znaczenia – tłumy są w trakcie upałów szczytu lata, jak i poza sezonem, gdy w okolicznych miejscowościach jest pusto.
Bazylika Świętego Marka, Wenecja
Wenecja, gondole
Wenecja - Canale Grande
Wenecja - kanały
Wenecja - kanały
Wenecja
Kanały Wenecji

Biennale w Wenecji

Ale Wenecja to nie tylko zabytki i kupa starych kamieni. Co dwa late to także wspaniałe biennale sztuki współczesnej.
59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji 59. Biennale Sztuki w Wenecji

Podziel się ze znajomymi:
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz