Gdy wojna Północ-Południe zbliżała się wielkimi krokami, Abraham Lincoln zaproponował Robertowi Lee objęcie dowództwa wojsk Unii. Ten oferty nie przyjął, by następnie walczyć po stronie Konfederacji jako dowódca armii Wirginni, a następnie wszystkich sił wojskowych Południa. Generał Unii Montgomery Meigs uważał kiedyś Roberta Lee za przyjaciela i mentora. Po wybuchu wojny secesyjnej go znienawidził.
Meigs był doradcą Lincolna i odpowiadał za logistykę. Gdy rząd w Waszyngtonie podjął decyzję o budowie cmentarza wojskowego, generał miał świetną okazję, żeby się zemścić. Jako lokalizację wskazał Arlington House, posiadłość leżącą na terenach okupowanych przez Unię, w bezpośrednim sąsiedztwie Waszyngtonu i należącą do żony Roberta Lee.

Dziś w Arlington pochowanych jest około 400 tysięcy żołnierzy i weteranów, walczących we wszystkich wojnach, jakie dotknęły Stany Zjednoczone, a także ich najbliżsi i niewielka grupa szczególnie zasłużonych osób. Pogrzeby kolejnych osób odbywają się tutaj każdego dnia.
Cmentarz Narodowy w Arlington

Arlington

Cmentarz Narodowy w Arlington

Cmentarz Narodowy w Arlington pochowany został także John F. Kennedy.
Grób JFK

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza utrzymywana jest warta, a jej widowiskowe zmiany odbywają się co 30 minut, gdy cmentarz jest otwarty latem, co godzinę zimą i co dwie godziny, gdy bramy cmentarza są zamknięte.

Podczas warty żołnierz przez 21 sekund stoi zwrócony w kierunku pomnika, a następnie wykonuje 21 kroków, po których ponownie przyjmuje pozycję na baczność. Tak postępuje przez cały czas trwania warty. Liczba 21 nawiązuję do salwy honorowej będącej najwyższym honorem wojskowym.
Arlington - zmiana warty

Arlington - zmiana warty

Arlington - zmiana warty

Arlington - zmiana warty

Arlington - zmiana warty

Trasa USA z dziećmi:
Nowy Jork na początek, Księgarnia Strand, Waszyngton, czyli stolica, ‎Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Cmentarz Arlington, San Francisco, Dolina Krzemowa, Big Sur, Long Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Pierwsza restauracja McDonald’s, Route 66, Las Vegas, Zapora Hoovera, Wielki Kanion, Kanion Antylopy, Page, Horseshoe Band, Zapora i Kanion Glenn, Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci, Prom Kosmiczny Endeavour, Końcówka w Los Angeles
a także: Co przeczytać i obejrzeć prze wyjazdem do USA, Czym jeździć po USA i jak tam dolecieć, USA dla miłośników lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz