W drodze do Nevady, zanim oddaliśmy się urokom Las Vegas, zjechaliśmy z międzystanowej I-15 do San Bernardino. Chcieliśmy zobaczyć to miejsce. Spodziewałem się jakiegoś małego Lichenia, Japończyków cykających foteczki, magnesów na lodówkę, czapeczek.

Wjeżdżamy na parking. Pusto. I w tym momencie córka moja kochana puszcza pawia. Ale takiego, którego ktoś, kto nie ma dzieci wyobrazić sobie nie może. Że nawet skarpetki trzeba zmienić u obojga rodziców i płyn do spryskiwacza traci swój cytrynowy aromat. Ponieważ nasza najmłodsza nie ma choroby lokomocyjnej i takich rzeczy nie robi, uznałem, że to był znak.
Pierwszy na świecie McDonalds

To tutaj bracia Richard i Maurice otworzyli swój pierwszy lokal. Potem pojawiły się kolejne lokale i firmę wykupił Ray Kroc, tworząc franczyzowego giganta. Nazwisko braci w nazwie jednak pozostało. Lokal w San Bernardino już od dawna nie sprzedaje niczego do żarcia. W muzeum jest pierdyliard pamiątek, ulotek, zabawek z Happy Meal.
Pierwszy na świecie McDonalds

Kręcono tu film z Michaelem Keatonem. Frytki z planu zdjęciowego nadal tu są. Wyglądają jak nówka. Jest także mały ołtarzyk poświęcony naszej Ojczyźnie (mamy 18 miejsce pod względem liczby restauracji na świecie).
McDonalds San Bernardino

McDonalds San Bernardino

Wychodząc pytam kolesia, który zarządza tym bajzlem jaki mają business model. Przecież muzeum jest za darmo i niczego nie można tu kupić. Odpowiada zdziwiony pytaniem, że to jest przecież dziedzictwo. Za wszystko płaci koleś, który siedzi w chicken industry i nie ma nic wspólnego z firmą McDonald’s. Ale jak jestem głodny, to tutaj jest ulotka.
Pierwszy na świecie McDonalds

Najstarsza działająca restauracja McDonald’s jest w Downey w stanie Kalifornia. Była trzecim lokalem sieci.

Trasa USA z dziećmi:
Nowy Jork na początek, Księgarnia Strand, Waszyngton, czyli stolica, ‎Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Cmentarz Arlington, San Francisco, Dolina Krzemowa, Big Sur, Long Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Pierwsza restauracja McDonald’s, Route 66, Las Vegas, Zapora Hoovera, Wielki Kanion, Kanion Antylopy, Page, Horseshoe Band, Zapora i Kanion Glenn, Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci, Prom Kosmiczny Endeavour, Końcówka w Los Angeles
a także: Co przeczytać i obejrzeć przed wyjazdem do USA, Czym jeździć po USA i jak tam dolecieć, USA dla miłośników lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz