Na rogu 12 Ulicy i Broadway mieści się najsłynniejsza księgarnia Nowego Jorku. Reklama mówi, że Strand ma osiemnaście mil książek. Jest ich już chyba znacznie więcej. Zaraz i tak otworzą kolejne, trzecie piętro. Na najzwyczajniejszych półkach oświetlonych jarzeniówkami znaleźć można praktycznie wszystko. Krążą legendy o regularnych bywalcach, którzy przychodzą tu tylko z gotówką. Karta kredytowa stanowi zbyt duże ryzyko pofolgowania sobie w zakupach.
Księgarnia Strand

Strand to miejsce kultowe, gdzie można kupić pierwsze wydania i prawdziwe perełki, jak Ulysses Jamesa Jonesa z autografem autora za 38 tysięcy zielonych. W zasadzie to także antykwariat, bo książki tu można wycenić i oddać. Ponoć wielu bezdomnych od zawsze przynosi do Stranda książki wygrzebywane w makulaturze, wśród których także zdarzają się rzadkie i cenne pozycje.
Księgarnia Strand

Księgarnia Strand

Strand ma w swojej ofercie także książki na metry, a właściwie na stopy, bo jesteśmy poza wpływami systemu metrycznego. Możesz zamówić kilka stóp książek o określonym rozmiarze, kolorze okładki i tematyce. W sam raz dla wilczka z Wall Street, któremu architekt wnętrz w kolejnym mieszkaniu zaprojektował staroświecki księgozbiór.
Księgarnia Strand

W księgarni pracuje 240 osób, a oferta przekracza 2.5 miliona tytułów. Książki dostępne są także w sieci, a od jakiegoś czasu Strand flirtuje z Amazonem. Tu trzeba jednak być osobiście. Pytam człowieka, gdzie mogę znaleźć coś konkretnego. Uprzejmie mnie zaprowadza, po czym dodaje, że on tu nie pracuje, ale bywa dość regularnie i chętnie pomoże.
Księgarnia Strand

W Japonii płócienna torba z logotypem księgarni uznana została za najcenniejszą pamiątkę z Nowego Jorku. Choć miasto jest dla nas pierwszym przystankiem w podróży przez Stany, wychodzimy z księgarni z bagażem, który będziemy taszczyć aż do Los Angeles.
Księgarnia Strand

Trasa USA z dziećmi:
Nowy Jork na początek, Księgarnia Strand, Waszyngton, czyli stolica, ‎Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Cmentarz Arlington, San Francisco, Dolina Krzemowa, Big Sur, Long Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Pierwsza restauracja McDonald’s, Route 66, Las Vegas, Zapora Hoovera, Wielki Kanion, Kanion Antylopy, Page, Horseshoe Band, Zapora i Kanion Glenn, Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci, Prom Kosmiczny Endeavour, Końcówka w Los Angeles
a także: Co przeczytać i obejrzeć prze wyjazdem do USA, Czym jeździć po USA i jak tam dolecieć, USA dla miłośników lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz