Liniowiec Queen Mary ma ponad 310 metrów długości. Od 1936 do 1967 roku śmigał po oceanie kilkukrotnie zdobywając Błękitną Wstęgę Atlantyku za najszybsze przebycie Wielkiej Wody. Pięknie się zasłużył podczas II wojny wożąc Churchilla i alianckich żołnierzy (do 15 tysięcy na raz).
Teraz stoi w Long Beach, służy jako muzeum i hotel. Kajuty przestronne, armatura z epoki, dywany, porcelana, forniry. Pławimy się w tym art deco.
Queen Mary

Queen Mary

Queen Mary

Queen Mary

Titanic był jakieś czterdzieści metrów krótszy i ponoć znacznie mniej luksusowy. Ale nie wiem, nie byłem.

Hollywood – nie spodziewaliśmy się niczego wielkiego, ale jednak rozczarowanie jest spore. Bulwar Zachodzącego Słońca mógłby się równie dobrze nazywać Raszyńska Street. Romantyzmu tam nie ma.
Walk of Fame

Hollywood Boulevard

Walk of Fame wzdłuż Hollywood Boulevard, czyli Aleja Gwiazd, ma pewien fragment nawet dość elegancki przy Dolby Theater, gdzie wręczają Oskary. Na pozostałej długości to deptak z kiepską nawierzchnią, barami z kebsem i pizzą, sklepami o różnym asortymencie, ale dominują sex-shopy.

Gwazda Britney Spears

Hollywood Blvd

Bryan Adams w Hollywood

Gwiazda Orsona Wellsa

Dolly Parton w Hollywood

Walk of Fame

Gwiazda Kevina Specey dość podupadła. Kampania #metoo go znokautowała, ale na gwiazdę w chodniku zarobił już wcześniej. Bardzo to jest ciekawe, że gwiazda Kevina jest tuż obok gwiazdy Donalda Trumpa, tzn. miejsca, gdzie była gwiazda Donalda Trumpa, bo ta jest w kompletnej demolce. Komuś puściły nerwy.
Gwiazda Kevina Specey

Zdemolowana gwiazda Donalda Trumpa

Aby zobaczyć napis HOLLYWOD na zboczu góry Lee, najlepiej podjechać do Griffith Observatory. Wszyscy tak robią. Korek na dwie godziny.
Hollywood Sign

Pozostaje przejechać przez Beverly Hills na plaże Santa Monica. 90210 to jedyny amerykański kod pocztowy, który pamiętam. Gdy robisz w Stanach zakupy lub korzystasz z komunikacji, często pada pytania o kod. Ja jestem z Beverly.

Santa Monica to miejsce magiczne. Tak wiele filmów kojarzy się mi z tym miejscem. To tutaj dobiegł Forrest Gump, po czym zawrócił. To tutaj swój symboliczny koniec ma Route 66.
Santa Monica

Trasa USA z dziećmi:
Nowy Jork na początek, Księgarnia Strand, Waszyngton, czyli stolica, ‎Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Cmentarz Arlington, San Francisco, Dolina Krzemowa, Big Sur, Long Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Pierwsza restauracja McDonald’s, Route 66, Las Vegas, Zapora Hoovera, Wielki Kanion, Kanion Antylopy, Page, Horseshoe Band, Zapora i Kanion Glenn, Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci, Prom Kosmiczny Endeavour, Końcówka w Los Angeles
a także: Co przeczytać i obejrzeć przed wyjazdem do USA, Czym jeździć po USA i jak tam dolecieć, USA dla miłośników lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  • 25
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz