Big Sur to rejon około 140 kilometrów linii brzegowej pomiędzy rzeką Carmel w hrabstwie Monterey a kanionem San Carpóforo w hrabstwie San Luis Obispo. W ubiegłym roku California State Route 1, łącząca San Francisco i Los Angeles, 1 była w tych okolicach zamknięta. W wyniku potężnych osunięć ziemi powstały straty wyceniane na miliard dolarów. Fragment jezdni przysypały skały, a miliony ton ziemi, które wpadły do Pacyfiku zwiększyły powierzchnię USA o 6 hektarów.

Teraz jechać już można. Co pół kilometra metrów lub częściej chce się zatrzymać samochód i spojrzeć na okolicę, tak tutaj jest pięknie.
Big Sur

Big Sur

Big Sur

Big Sur

Most Bixby znają wszyscy miłośnicy Grand Theft Auto V.
Most Bixby

Most Bixby

Od 1962 roku wzdłuż drogi nie można umieszczać billboardów. Pozwolenia na budowę czegokolwiek nie są wydawane. Sieć komórkowa nie działa.

Big Sur

Big Sur

Big Sur

Big Sur

Trasa USA z dziećmi:
Nowy Jork na początek, Księgarnia Strand, Waszyngton, czyli stolica, ‎Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej, Cmentarz Arlington, San Francisco, Dolina Krzemowa, Big Sur, Long Beach, Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica, Pierwsza restauracja McDonald’s, Route 66, Las Vegas, Zapora Hoovera, Wielki Kanion, Kanion Antylopy, Page, Horseshoe Band, Zapora i Kanion Glenn, Park Narodowy Zion, Dolina Śmierci, Prom Kosmiczny Endeavour, Końcówka w Los Angeles
a także: Co przeczytać i obejrzeć prze wyjazdem do USA, Czym jeździć po USA i jak tam dolecieć, USA dla miłośników lotnictwa.

Podziel się ze znajomymi:
  •  
  •  
  •  
  •  
Nie ma jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy i skomentuj artykuł.

Dodaj komentarz